IPB

Здрасти! ( Влез | Регистрирай се )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Очертан · [ Стандарт ] · Linear+

> "Млад Олимпиец" до 18 год, "Млад Олимпиец" до 18 г

kaloqn4ev
post Apr 14 2012, 19:23

Unregistered

Имаше и едно момче от Търговище което не играеше лошо, ама нещо не го видях из клипчетата.
Go to the top of the page
+Quote Post
BlaDe_FoX
post Apr 15 2012, 09:57

Почетен член

Група: Почетни членове
Съобщения: 703
Дата на регистрация: 6-February 06
От: Разград/Шумен
Потребител # 16
Любим тенисист: Кристиан Зюс/Росен Рачев

--------------------
И нищо вече не може да ме трогне, И нищо вече не може да ме спре. Няма за мене закони и в гърдите ми няма сърце...
User is offlineProfile CardPM
+Quote Post
VladkoTarikatko
post Apr 15 2012, 22:53

Потребител

Група: Потребители
Съобщения: 138
Дата на регистрация: 19-June 07
От: Плевен
Потребител # 981
Любим тенисист: Vladimir Petkov

Пък на теб ти миришат краката, като ги разбираш толкова, вземи 1 дете и го направи играч ! И според мен обиждате всички, защото 95% от клубовете разполагат с не повече от 6-8 хиляди лева за цяла година, за справка ще ви кажа с колко пари ще искараме годината СКТМ Тетрон пък после ми обяснявайте , 2500 лв, а миналата година 1800лв и ако някой иска да ме пробва да ме смени, нека заповяда. И така, че обиждате децата наистина, защото залата беше пълна в Плевен цял месец, а температурата не надвишаваше 5 градуса през цялото време и съм сигурен, че това не е било само в Плевен ! За мен тези деца и треньори са си истински герои ! И колкото и да ви е гадно може да напишете нещо позитивно някога за тях.

--------------------
http://mymall.bg/ http://tt-market.com/
+Quote Post
BlaDe_FoX
post Apr 16 2012, 09:06

Почетен член

Група: Почетни членове
Съобщения: 703
Дата на регистрация: 6-February 06
От: Разград/Шумен
Потребител # 16
Любим тенисист: Кристиан Зюс/Росен Рачев

Евалата Владко.

--------------------
И нищо вече не може да ме трогне, И нищо вече не може да ме спре. Няма за мене закони и в гърдите ми няма сърце...
+Quote Post
kaloqn4ev
post Apr 16 2012, 09:38

Unregistered

Айде малко по-спокойно.
Владко бързо е забравил когато ние бяхме деца при какви условия и с колко пари тренирахме, и какви състезатели имаше - каква беше старшата, та дори и младшата възраст.
Влади, спомни си как нямаше гуми, дървета, топки, как се радвахме на топки Диамант, които бяха като яйца, но бяхме доволни, че не играем с голд къпки. Спомни си как се радвахме на изгорели срайвъри, фланелки и т.н.
А температурите по залите и тогава бяха мразовити. Аз лично съм бил на състезание в Плевен в една малка зала при кучи студ и зверска влага. Това не пречи обаче Тетрон тогава да имаше Владко, Петко, Деян, Иво и Виктор Цекови и т.н.
А по другите градове спомняш ли си какви състезатели имаше???
Наясно съм много добре, че днешно време у нас който се занимава с някакъв спорт, особено с тенис на маса, си е герой. Аз лично най-малко бих искал да упрекна младите треньори като Владко, Киро, Деян, бат'Санди и т.н., напротив - техните усилия са достойни за уважение. Обаче да си сложим ръката на сърцето - преди 10-тина години условията си бяха доста по-мизерни от сега.
+Quote Post
Lao Bao
post Apr 16 2012, 10:52

Потребител

Група: Модератори
Съобщения: 4 323
Дата на регистрация: 21-June 09
От: София
Потребител # 1 689
Любим тенисист: Шу Шин

Пишете европейски програми и ще получите пари, още повече при такива човешки ресурси.

--------------------
Тенис в Люлин
Mtel: 0888 075 614
Viva: 0876 404 907
Globul: 0893 951 752
+Quote Post
preifer
post Apr 16 2012, 11:14

Потребител
**

Съобщения: 63
Дата на регистрация: 5-January 12
Потребител # 2 670
Любим тенисист: Timo Boll (petrakischo)

QUOTE(kaloqn4ev @ Apr 14 2012, 17:16)
Съжалявам, ако обиждам някой, но от това което видях някакъв тенис играят единствено момчето от Русе и момчето от Варна. Останалото е неква мъка.
*

Не съм съгласен.Първото което децата до 15години и 18гогини не играят зле,те си играят много добре просто единствената причина да сме на това ниво,е че нямаме мачове,нямаме срещи където да натрупаме опит и при 2;2 , и 9;9 да сме сигурни,че ще спечелим.Погледни в чужбина какво става през 2 седмици максимум имат състезания,с които натрупват опит,въртят се само с добри играчи.А ако искаш да ти припомня последното състезание беше ако не се лъжа за датите на 11-12 Ноември.Погледни това са Декември,Януари,Февруари - 3 месеца без никакви срещи,без никакво състезание.Не знам за другите деца но лично аз като мине състезанието и на първия месец нямам никакъв стимол за тренировка.Какъв да ти е стимола като знаеш,че след 3 месеца ти е състезанието ? Погледни сега пак мина младшата и старшата и имаме състезание чак Юни...
Според мене има деца,които са на едно много добро ниво,които тренират усилено,но не НИ достигат срещи с играчи от другите държави.
Още един пример:
Когато ходим на Балканиада и Европейско винаги падаме първи или втори кръг и после всички викат - ето нямаме тенис в България,слаби сме и т.н.
Добре,но имате ли го в предвид,че ние ходим на международно състезание само 2пъти в годината - Балканиада и Европейско а другите деца ходят всеки месец,с което си печелят точки и ранг и т.н.И ние отиваме на Европейското и първа среща ни хвалят с Французин,Германец и т.н.-А това защо е ? - защото нямаме ранг !
Лично аз има много хора пред мен в ранглистата,които мога да ги бия и съм сигурен в думите си.
Не можеш да кажеш,че децата на България играят зле пред тези ФАКТИ !
wink2.gif smile.gif smile.gif wink2.gif tennis.gif tennis.gif tennis.gif tennis.gif
+Quote Post
dodobabals
post Apr 16 2012, 11:30

Потребител

Съобщения: 483
Дата на регистрация: 18-July 06
Потребител # 441
Любим тенисист: Kaлоян Зашев

Има една друга институция, която трябва да се намеси в разрешаването на този проблем. Нивото на децата и младите състезатели спада драстично с всяка година. Както нивото на сегашните "добри" състезатели е класи под това на предхождащата ги генерация. Причини много, виновни много. План за излизане от това положение няма. Работа за подобряването му няма. Има само кански мъки на шепа хора, най-вече млади, милеещи за спорта и стараещи се да поемат щафетата. На парче работа обаче в по-голям мащаб няма как да се върши. Трябва обединяване и сериозна организация. Срещу националния стадион "Васил Левски" има една сграда...
+Quote Post
Lao Bao
post Apr 16 2012, 12:07

Потребител

Група: Модератори
Съобщения: 4 323
Дата на регистрация: 21-June 09
От: София
Потребител # 1 689
Любим тенисист: Шу Шин

Федерация по тенис на маса има, по един спорт не може да има две федерации. Обаче по бойните изкуства има сигурно 10 - били различни спортове.

Ами да си направим тогава федерация по пинг-понг. smile.gif

--------------------
Тенис в Люлин
Mtel: 0888 075 614
Viva: 0876 404 907
Globul: 0893 951 752
+Quote Post
sjuesju
post Apr 17 2012, 06:10

Потребител

Съобщения: 113
Дата на регистрация: 29-May 10
Потребител # 2 078
Любим тенисист: Владимир Самсонов

QUOTE(dodobabals @ Apr 16 2012, 13:30)
Има само кански мъки на шепа хора, най-вече млади, милеещи за спорта и стараещи се да поемат щафетата.
*

Колкото повече такива треньори има и колкото повече те създават хора, които обичат този спорт, толкова повече напред ще се върви.

Необходимо е да се подпомагат онези (всички млади треньори, които работят само от любов към спорта), които вършат работа.

Да се плюе по онези, които не вършат нищо (федерацията) е празна работа.

--------------------
+Quote Post
Kele6ev
post Apr 17 2012, 15:08

Потребител
*

Съобщения: 13
Дата на регистрация: 12-December 11
Потребител # 2 651
Любим тенисист: Ma long

И все пак кои момчета и момичета се класираха за Балакниада и Европейско п-во,при 15 и 18 годишните ! ! !
+Quote Post
VladkoTarikatko
post Apr 17 2012, 21:35

Потребител

Потребител # 981

Кала, проблема не е вече в гумите и топчетата и екипите, не могат хората да заведат децата на състезание! Тази година лиших децата до 12 години от състезания, защото нямахме пари за картотеки медицински преглед и да ги заведа на състезание ! И за това ги няма състезателите защото условията са много по тежки, питай всички, които изреди и Сашо, Киро, Деян. Говорил съм с доста хора и всички казват 1 и също - от всички страни отказват: общини, спонсори, програми, било то европейски или от МФВС. В момента парите които Тотото разпределя са много по малко отколкото преди 10 години, а цените са скочили 4ворно от тогава.Освен това си спомням, че преди 10 години имаше около 7-8 мъжки и още толкова женски клуба в "А" група които взимаха заплати и играеха професионално и клубовете работеха на пълни обороти.
И за колегата Бао - аз пиша по абсолютно всички програми и проекти, но уви от всички страни ни режат. За справка тази година по най-вървежния проект са кандидатствали около 40-50 клуба по тенис на маса в БГ, но са одобрени само 2, повярвай ми не защото са ни лоши проектите. Освен това парите, които се одобряват по проектите не могат да послужат за облагодетелстване на клубовете, а тези пари отиват само закупуване на недълготрайни активи ограничени до 500 лв. Всеки лев взет от проект трябва да бъде отчетен точно по предназначение иначе не се признава и трябва да се върне.

--------------------
+Quote Post
VladkoTarikatko
post Apr 17 2012, 21:48

Потребител

Потребител # 981

При 15 годишните -
Европейско
В.Янев и И.Йорданов
Балканиада
В.Янев и И.Йорданов + Д.Бекир, Д.Дончев,К.Вътов,С.Тодоров
18 г.
Европейски
П.Цолов, С.Цонев, Д.Денев
Балканиада -
П.Цолов, С.Цонев, Д.Денев + Д.Костадинов, Н.Капитанов Е. Негалов.
За хората от Балканиадата не съм 100% сигурен защото не съм смятал точно всички точки, и не знам колко състезателя могат да участват след като сме домакини.

--------------------
+Quote Post
stefoka
post Apr 18 2012, 00:25

Потребител

Съобщения: 243
Дата на регистрация: 12-March 06
Потребител # 141

На националните ни отбори въобще не хващам логиката на избор на съставите, ако може някой да я обясни по подрбоно. Това ли е тройката от републиканското до 18 че тези 3мата отиват?
+Quote Post
Kele6ev
post Apr 18 2012, 09:11

Потребител
*

Съобщения: 13
Дата на регистрация: 12-December 11
Потребител # 2 651
Любим тенисист: Ma long

БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОТО Vladko Tarikatko !!!

Тази година републиканското п-во на България не играе роля за сформиране на нац.отбори /при 12,15 и 18г./ ,a само трите етапа на ,,Млад олимпиец''
Ето какво пише в наредбата ---САМО И ЕДИНСТВЕНО КЛАСИРАНЕТО /ТОЧКУВАНЕТО/ ОТ ТРИТЕ ЕТАПА ОПРЕДЕЛЯТ СЪСТАВИТЕ НА НАЦИОНАЛНИТЕ ОТБОРИ ДО 15 И 18 Г. И РЕЗЕРВА ДО 12 ГОДИНИ ЗА УЧАСТИЕ В ЕП, БП И МЕЖДУНАРОДНИ ТУРНИРИ

така,че момчетата и момичетата не са избрани произволно,а има ПРАВИЛА ,които трябва да се спазват smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:
Върни се в началото на Сайта или Форума

Lo-Fi Version Сега е: 28th July 2014 - 09:17
IPB Default Blue-Grey Skin By DarKXiDe - Copyright Lethal Templates